3D obrázky a Facebook

Není to tak dávno, co Facebook přišel s novinkou, kde můžete svoji fotku proměnit ve 3D. Nejdříve bylo zapotřebí mít smartphone vybavený duálním fotoaparátem (např. Iphone 7 a 8 ve verzi Plus nebo novinky X a XS). O zbytek se už postarala umělá inteligence, která automaticky rozezná objekty a zpracuje je tak, aby se při naklápění hýbaly. Dnes už funkci “3D fotka” má Fb v nabídce i u většiny telefonů s androidem jako normální věc, ale jen přes aplikaci na telefonu. Avšak jde to i přes PC!

3D obrázky

Je to sice trošičku zdlouhavější proces, ale rozhodně nic složitého. Je potřeba k fotografii přidat tzv. hloubkovou mapu, kterou lze získat pomocí Photoshopu. My se v tom teď učíme chodit a moc nás to baví. Neučíme se jen dělat 3D fotky, ale jiné věci. Má to tolik skvělých funkcí…ale to třeba až v dalším článku :). Obyčejný obrázek či fotka najednou ožije a diváka velice zaujme.

Na Fb sice zatím není umožněna propagace 3D příspěvku, ale věříme, že to brzy umožní a my budeme o krok napřed!

Vždy mě bavilo i focení krajin a přírody kolem mě a vzpomínám si, když jsem dostala k narozeninám svůj první kapesní fotoaparát :D. Byla jsem nadšená a myslela si, jak to dělá překrásné fotky. Dnes jsem díky těmto všem technologiím a vymoženostem totálně uchvácená a vděčná takovým tvůrcům, kteří to posouvají každý den výš.
3D fotky