Organický dosah a reklama

Organická reklama má obrovskou výhodu v tom, že návštěvníci přicházejí sami na základě vlastního zájmu o dané téma a je větší pravděpodobnost, že provedou nějakou konverzi.

K tomu rádi používáme Facebook. Ten každý měsíc používá po světě 2,5 miliardy lidí a v Česku to je 5,3 milionu lidí.

Takže je v tom velký potenciál, jak dostat váš obsah k milionům lidí, kteří projeví o váš produkt/službu zájem. Ještě k tomu vytvořit krásný a poutavý příspěvek a už vám mohou chodit návštěvy i z Facebooku. Samozřejmě i placená reklama na Facebooku nám může pomoci dostat obsah k ještě více lidem. 

Kombinací placené a organické reklamy dosáhneme skvělých výsledků.

A jak je to ve vyhledávačích?

Analýza ukázala, že organické vyhledávání je na nejvyšší příčce s 53% a za ním se drží PPC kampaně.

Agentura

Dělat poutavé reklamy, proč ne?! Jak vidíte, tak hodně lidí si reklamu rozklikne a buď je váš obsah zaujme a vy tak získáte nové zákazníky nebo prostě jen odejdou. Ale tady už platíte i za ty „zákazníky“, kteří odešli a neprovedli u vás konverzi žádnou. Ve vyhledávačích tyto reklamy najdete hned mezi prvními výsledky vyhledávání s označením reklama.

Určitě je skvělé sledovat, jestli se nám PPC kampaň vyplatí nebo ne. Věřím tomu, že mnohem lidem to přivedlo několik zákazníků a možná i stálých zákazníků.

Co je organické nebo přirozené vyhledávání už víte. Člověk, který potřebuje vyhledat nějaké služby nebo produkt, zadá do vyhledávače konkrétní dotaz. Dejme tomu, že bude hledat například nový telefon. Zadá tedy do vyhledávače dotykové telefony a vyjedou mu výsledky, které odpovídají zadanému dotazu. První výsledky, jak už jsme si pověděli výše, jsou reklamy. Ostatní výsledky jsou přirozené, a když na ně daný člověk klikne, tak jen proto, že o danou firmu, která nabízí mobilní telefony, má zájem a nejpravděpodobněji si tam i nový telefon koupí.

Teď už víte, co je to organická reklama a organické vyhledávání. Záleží jen na vás, jakým způsobem začnete svůj obsah šířit dál.

Facebook
Reklamy ve vyhledávání

Výhody a nevýhody

Výhodou organické reklamy je, že vás nestojí žádné peníze a má dlouhodobý efekt.

Nevýhodou však je, že chvíli trvá než se dostaví výsledky. Je nezbytné pravidelně optimalizovat stránky, aby jste byli pro vyhledávače atraktivní.

Výhodou placených reklam je, že platíte pouze za proklik a ne za zhlédnutí reklamy. Takže vaší reklamu může vidět několik tisíc lidí, ale vy zaplatíte jen, když vám na ní kliknou. Další výhodou je zobrazení vaší reklamy mezi prvními výsledky.

Nevýhodou placené reklamy je cena, která se navýší, pokud určíte příliš obecná klíčová slova, při kterých se vaše stránka zobrazí. 
Vaše reklama se přestane okamžitě zobrazovat, když vyprší platnost vaší kampaně nebo vyčerpáte peníze z rozpočtu.

Naše doporučení je kombinace obou. Nastavit kampaň a u toho vylepšovat klíčová slova. To vám přinese skvělé výsledky!