Photoshop - kouzelný nástroj

Photoshop - kouzelný nástroj

Photoshop oslavuje 30. výročí od uvedení své první verze v roce 1990. Postupem času se stal prakticky nezbytným nástrojem pro celé řady fotografů. Avšak využívá ho i více lidí.

Zpočátku byl Photoshop dostupný pouze pro počítače Apple Macintosh. Až po dvou letech si ho mohli vyzkoušet i uživatelé s operačním systémem Windows. Dnes je 14 verzí Photoshopu a každá nová verze má v sobě nové funkce.
V dnešní době jsou fotografie a obrázky důležitou součástí. Zrovna mě napadá jedna zajímavost – jsou mezi námi i jedinci, kteří udělají přes stovku fotek denně, přesněji selfie. Podle odborníků to už je psychická porucha zvaná selfitida. Ale samozřejmě tu je i plno lidí, kteří rádi fotí krásy kolem sebe – ať už přírodu nebo památky. Jsou tu i fotografové, kteří vás přijdou vyblejsknout i domů. Vás, vaše děti, zvířátka. Ale někdy i ten samotný fotoaparát nedokáže přivést fotku úplně k dokonalosti a zrovna tady přichází na řadu právě Photoshop.

Editace fotky

Nebudu tu vypisovat, co všechno tento nástroj umí. Z toho by se dala napsat kniha, která by však velké publikum moc do svého děje nevtáhla. Sama jsem si jednou chtěla přečíst o funkcích Photoshopu, ale už po 3 stranách mě to přestalo bavit. 
Nejlepší pro mě bylo určit si cíl a pak zjišťovat, jak na to. Protože jak to tak bývá, teorie nám mnohdy nic neřekne, je třeba si to vyzkoušet v praxi. 
Kam bude Adobe se svým produktem směřovat je otázka. Osobně jsem vyzkoušela 3 verze Photoshopu, a i když jsem ze začátku tápala (nikdy předtím jsem v podobných programech nic nedělala), tak po chvíli, když člověk pochopí co a jak, je to jako kouzlo. Uděláte pár kliknutí a z normální, všední fotky je krásný obrázek, který hraje barvami a jakoby na vás i mluvil. 

3D fotky